Gümüş Hakkında

1000 ayar saf gümüş, takı yapmak için oldukça yumuşak bir metaldir. Bu sebeple % 6-7 oranında bakır ve az miktarda çinko veya nikel karışımı kullanılarak alaşım yapılmaktadır. Ortaya çıkan bu karışım 925 ayar gümüş veya sterling gümüş olarak tanımlanmaktadır. Bu özelliklere sahip ürünler 925 işaretiyle işaretlenmektedir.

925 ayar gümüş kararma yapabilen bir üründür. Bunun sebebi ise havada bulunan kükürtdür. Kükürt gümüş ile temas ettiğinde kararmasına sebep olur. Bunu engellemek için başta gümüş mücevherin hava ile temasının kesilmesi gerekir. Ancak bu her zaman mümkün olmadığından, takıların saklanırken poşet gibi hava geçirmeyen birşeyin içerisinde muhafaza edilmesi kararmayı en aza indirebilir. Gümüşlerin kararmasının önüne geçmek için en doğru yöntem ise, takıların haftada bir yumuşak bir bezle silinmesidir.

Kararan Gümüş Nasıl Parlatılır ?

Gümüş takı ve eşyaların parlatılması için gümüş temizleyici krem ve temizleme losyonları ile yumuşak pamuklu bir bez kullanarak silinmesi gerekir. Yaygın olarak bilinen diş macunu ve sigara külü ile temizleme yöntemleri ise, tamamen yanlış bilinen ve gümüşe zarar veren yöntemlerdir.

İADE ve DEĞİŞİM İŞLEMLERİ

Kişiye özel üretilen isim yazılı alyanslar ve kolyeler siparişe özel üretildiği için üretim hatası dışında iadeleri kabul edilmemektedir.

DEĞİŞTİRME ŞARTLARI

Siparişiniz teslim edildiğinde, kargo yetkilisi eşliğinde paketinizi açmalı ve ürünü kontrol etmelisiniz. Beklenmedik bir durumda, sorunlu ürünle karşılaşırsanız paketi teslim almayıp kargo yetkilisine tutanak tutturarak kargo şirketi tarafından tarafımıza iade edilmesini sağlayabilirsinz. Bu durumda DilekBora Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.


Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0 TL Toplam

Alışverişi Tamamla

Ara