Blog Arşivi

Blog Kategorileri

Son Yorumlar

Yorum bulunmamaktadır
Göktürk Bayrağı Göktürk Kurdu Bozkurt Gümüş Küpe Yüzük Kolye

Göktürk Bayrağı Göktürk Kurdu Bozkurt Gümüş Küpe Yüzük Kolye

Fotoğrafı bizimle paylaşan müşterimize teşekkür eder,mutlu ve sağlıklı günlerde kullanmasını dileriz.

Göktürk kurdu küpemiz kulağınızda çok hoş duracak.

Atsız imza çok şık bir kolye.

Göktürk bayrağı klipsli çok amaçlı kullanabileceğiniz, her türlü aksesuara rahatça tutturup yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz maskotunuz olacak.

Göktürk Kağanlığı

Göktürk bayrağı, gök renginde açık düz mavi renkte olup, orta yerinde bozkurt şekli bulunurdu. Kağan bayrağında, som alfandan dökülmüş Bozkurt başı, bayrak direğinin tepesine dikilirdi. Savaş birliklerinin taşıdıkları bayrakların tepelerinde ise, demirden dökülmüş bozkurt başı bulunurdu.

Bozkurt, Göktürkler'in türeyiş efsanelerinde yer alan kutsal bir yaratıktır. Ergenekon Destanı ile de, ulusal bir değer ve anlam taşımaktadır. Tarih öncesinden gelen bu inanç, Göktürkler'in ulusal varlıklarının, özgürlük ve egemenliklerinin simgesi olmuştur.

 BOZKURT İŞARETİNİN TÜRK MİTOLOJİSİNDEKİ YERİ VE ÖNEMİ

 Yol gösterici, kutlu kurt, tüm Türk ve Moğol boylarının ortak ongunudur. Bazı Türk ve Moğol boyları, soylarının bu kutlu varlıktan türediğine inanırlar. Çoğu zaman soyun bir kolu Gökkurt'tan, diğer kolu ise Gökgeyik'den gelmektedir.

 Kurt sürülerinin başında bulunup idare eden kurtlara da Gökkurt denilir. Kaskır ve Börü kelimeleri de değişik lehçe ve şivelerde kurt demektir. Bozkurt gökyüzünü temsil eder. Alageyik ise yeryüzünün simgesidir. Göktürklerin gök (mavi) bayraklarında kurtbaşı resmi vardır. Savaşçılığı ve savaş ruhunu, özgürlüğü, hızı, doğayı temsil eder.2018-07-03 Home 0 2480

Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmanız gerekmektedir..

Blog Arşivi

Blog Kategorileri

Son Yorumlar

Yorum bulunmamaktadır
Önceki
Sonraki

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0 TL Toplam

Alışverişi Tamamla

Ara