İsmi Azam Vefki Celcelutiye ve Hz Süleyman Mührü Gümüş Papatya Kolye

İsmi Azam Vefki Celcelutiye ve Hz Süleyman Mührü Papatya Kolye

Sadece Cuma günleri yazılmaktadır,tek tek kişiye özel dua ile hazırlanmaktadır.

925 ayar gümüştür.

Çap 3 cm. Zincir 60 cm.

Kolyeyi ilk takarken okunacak dua kolye ile birlikte gönderilmektedir.

Özellikler

1 950 TL

İsimleri yazdıktan sonra önce "Kaydet" tuşuna basınız, daha sonra ürünü Sepetinize ekleyiniz.

loader

 • 7 İş Günü

- +

 
Açıklama

Ürün İsmi Azam vefki içerdiği için haftada 1 gün sadece Cuma günleri yazılmaktadır. Beklemek istemezseniz önceden yazıp yollayabiliriz. Bize mesajla haber verin lütfen.

Gerekli bilgiler şöyle:1- Kolyeyi kullanacak kişinin kendi ve anne adları.(Dua için gerekli.)
2-Kolyeye yazılmasını istediğiniz isim. Dilerseniz isim yazdırabilirsiniz veya istemeyebilirsiniz.

HZ. SÜLEYMANIN MÜHRÜ.. ( MÜHRÜ SÜLEYMAN)

İlk insan Hz. Adem Peygamber yeryüzüne gönderildiğinde kendisine Cebrail tarafından bir yüzük verilmişti. Bu yüzüğün üzerinde bulunan sembol, Anadolu mimarisinde tarih boyunca birçok coğrafyada mimari süslemelerde sıklıkla kullanılan Sekiz Köşeli Yıldız’dı. 1000 yıl civarında yaşadığı rivayet edilen Hz. Adem Peygamber vefat edince yüzük Cebrail As tarafından yeniden geldiği yere cennete götürüldü. Bir gün Cebrail As Hz. Davud Peygamber’e geldi ve elindeki yüzükle birlikte 10 adet soru verdi. “Bu 10 soruyu çocuklarına sor ve içlerinden her kim soruların tamamına doğru cevap verirse yüzüğü ona ver,” dedi. Bunun üzerine Hz. Davud Peygamber bir meydanda halkını topladı ve onların önünde Cebrail’in kendine söylediklerini söyledi. Sırayla büyük oğlundan başlayarak çocuklarına soruları sordu. Çocuklardan hiç birisi sorulara doğru cevap veremediler. Son olarak çocuklardan en küçüğü Süleyman’ı çağırdı ve soruları ona da sormaya başladı. Hz. Süleyman sorulara bir bir doğru cevap vermiştir. Hz. Davud Peygamber Oğlu Hz Süleymanı tebrik ettikten sonra kalktı ve yüzüğü oğluna verdi. Rivayet edilir ki, Hz. Süleyman Peygamber bu yüzüğün gücü sayesinde insanlar dışındaki varlıklara (cinlere, hayvanlara), tabiata ve nesnelere de hükmederdi.

Öncelikle yüce ALLAH'ın CELAL ve CEMAL sıfatlarını sembolize eder. Bu mühr remizdir. Ayrıca bir çok mefhumu temsil etmektedir. Rahmani bir semboldür.

Altıgen bir yıldızdır. Her bir köşesi manen bazı peygamberleri temsil eder. Bu peygamberlerin her biride farklı fıtratta yaratılmışlardır. Bu mühre irtibat edildiğinde o mefhumlarlada hallenilir.

Süleyman a.s dan sonra dünyada bir çok millet bu sembolü kutsal sayarak kullanmıştır.

Anadolu Selçuklu mimarisi ile Osmanlı dönemindeki sancaklarda sıkça görülür. Altı kenar ve altı köşeden oluşan, temelde iç içe geçmiş iki üçgenden oluşan şeklin yanında, sekiz köşe ve sekiz kenardan oluşan iç içe geçmiş iki kare de Türkiye’de Mühr-ü Süleyman olarak anılabilmektedir. Müslüman ve Türk mimarisinde çok eskiden bu tarafa süslemelerde kullanılmıştır. Türkistan’ın Yesi şehrindeki Ahmet Yesevi türbesindeki sekiz köşeli yıldız ile Sivas Gökmedrese’nin kapısındaki sembol aynıyken yine Sivas Gökmedrese’nin minarelerindeki oyma süslemeler Mühr-ü Süleyman’ın çeşitleridir.

Osmanlı denizcisi rüzgara emretme anlamında düşündüğü için denizlerde dolaştırdığı donanmasının bayraklarında bu sembolü işlemiştir.

Osmanlı padişahları kılıçlarında, giysilerinde, kolye ve yüzüklerinde her daim bu sembolü tılsımlaştırarak kullanmışlardır.
Bu mühr-ü Süleyman mühründe yüce Allah'tan başka meleklerin ve bazı insanların bildiği İSM-İ AZAM remiz edilmiştir.

İsmi Azam duası vefki. Birçok yazılı ve baskı eserde bu hurufları İsm-i Azam hatemi veya hayır hatemi diye geçmektedir.Bu hatemin bu vefki çok kıymetlidir,Her bir şekil bir ALLAH esmasına delalet eder.

Bü mübarek vefki bir gümüş levha üzerinde Cuma günü sela vaktinde kazdırılıp boynunda taşınırsa her türlü dileklere ulaşmak için büyük faydası vardır.Hertürlü kazadan ve beladan korunmak için bir kalkandır.
İsmi Azam duası vefki. Hazreti Ali'ye ait olduğu rivayet olunan ve içinde İsmi Azam'ın geçtiği belirtilen bir kasideden alınmış ve büyük havas alimi Deyrebi tarafından vefk haline getirilmiş büyük bir sırdır.

Hazreti Ali Efendimize ait kasidede aynen şöyle geçmektedir:" Ey bu mübarek İsmi Azam'ı üzerinde taşıyan kimse! İnsanı maksadına ulaştırmak. her türlü afetten korunmak için bu İsmi Azam'ı taşımak çok tesirli ve sana yeterlidir. "

Vefkin en alt sırasında Esmaül Hüsnadan isimler yazılmaktadır.Bu şekilde Hayır Hatemi olarak adı geçer ve en bilinen,tercih edilen şekli budur.

CelcelûtiyeSüryanîce “bedî” demektir. Resûl-i Ekrem Efendimize (S.A.V.) Hazret-i Cebrâil (as) tarafından indirilen ve içinde İsm-i Azâm'ı da taşıyan yüksek mânâlar, Hazret-i Ali (R.A.) tarafından Celcelûtiye adıyla ve cifir ilmine göre bir çok tarih de düşürülerek Süryanî diliyle nazmedilmiş ve kaside haline getirilmiştir. Yüksek ve tesirli bir duâdır. Bir isimler hazinesidir. Allah'ın rahmetine vesile olması hasebiyle bir rahmet hazinesi veya bir Cennet hazinesi demek de mümkündür.

Allah'ın en büyük ismi olan İsm-i Azam bu duânın içerisinde gizlenmiş olduğundan, bu duâyı okuyarak Allah'a sığınan kimsenin, dünya ve âhiret işlerinde çok kolaylıklar ve bereketler göreceği müjdelendiğine dair kaynaklar bulunmaktadır.

Celcelutiye vefki çok tesirli bir vefktir. Söz konusu bu vefk gümüş veya altın üzerine yazılır. (kolye yada plaka veya yüzük olabilir.)

Eski havas alimleri el yazması eserlerinde ”Her kim Celcelutiye vefkini altın veya gümüş üzerine yazıp, taşır ise cümle maksuduna nail olur. Her isteği ve arzu eylediği eline geçer.” demektedirler.

Celcelutiye vefkini ve çeşitli vefk örneklerini, Topkapı Sarayı’nda sergilenen Osmanlı padişahlarına ait tılsımlı gömleklerin üzerinde de görmek mümkündür.

Bu mührü taşıyan kimse her şeye galip gelir ve muhabbetle herkes ona saygı duyar.Kaza ve belalardan kötü şeylerden,hastalıklardan emin olur Allahın izniyle.

Her şey Allah'ın dilemesiyle olur, doğrusunu Allah bilir.

Bir Yorum Yazın

İsmi Azam Vefki Celcelutiye ve Hz Süleyman Mührü Gümüş Papatya Kolye

İsmi Azam Vefki Celcelutiye ve Hz Süleyman Mührü Papatya Kolye

Sadece Cuma günleri yazılmaktadır,tek tek kişiye özel dua ile hazırlanmaktadır.

925 ayar gümüştür.

Çap 3 cm. Zincir 60 cm.

Kolyeyi ilk takarken okunacak dua kolye ile birlikte gönderilmektedir.

Bir Yorum Yazın

 
Yorumlar (8)
2021-12-28
Kolye

Faydasini gören varmi acaba yanliş anlamayin lütfen

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-04-13
Mükemmel işçilik

İlgili insanlar soruma kısa sürede cevap aldım, gelen ürün çok titiz bir işçilikle hazırlanmıştı çok beğendim aldıkları para helal olsun, almayı düşünenlere tavsiye ederim, kısa sürede geldi kargoda hızlıydı teşekkür ederim

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-01-26
Yüreğinize Sağlık

Ürün ve müşteri ilişkileri harika.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2021-01-18
Kalite

Kolyem elime ulaştı. Çok güzel paketleyip, yollamışsınız. Ellerinize sağlık. İcerik tarafında bana neler getirmesi gerekiyor bilmiyorum ama üstümde bir Kalkan varmış gibi hissediyorum. Teşekkür ederim

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2020-11-22
Çok kaliteli

Kolyem elime ulaştı. Çok güzel paketleyip, yollamışsınız. Ellerinize sağlık, çok özenli çalışılmış. Teşekkür ederim

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2019-06-17
Süleyman muhru ve Celcelutiye vefki

Cok kaliteli geldi teşekkür ediyorum

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2019-06-13
Teşekkürler

Ürün elime ulaştı herhangi bi sorun görmedim. Gerçekten kaliteli ve şık. İnşallah Rabbim’in izni ile faydasını görürüm. Allah razı olsun.

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)
2019-05-04
işlevi

Bu vefk ne işe yarıyor? 14 ayar altın olarakda yapıyormusunuz

 • Bu yorum faydalı mıydı?
 • (0) (0)

Yorum Yaz !

SON İNCELEDİĞİM ÜRÜNLER

Ürün bulunmamaktadır

Belirlenecek Kargo
0 TL Toplam

Alışverişi Tamamla

Ara